Argelaguer Vall del Llierca

Garrotxa: Argelaguer – Tortellà – Montagut i Oix – Sales de Llierca – Sant Jaume de Llierca – Fundat l´any 2005

Independents per Argelaguer (IPA) candidatura presentada per a les eleccions municipals de maig de 2015

Posted by lejarza en 22 abril, 2015


Independents per Argelaguer (IPA) candidatura presentada per a les eleccions municipals de maig de 2015

Vall del Llierca – Argelaguer

Butlletì Oficial de la Provincia de Girona (BOP) Núm. 77 Annex 1 – 22 d’abril de 2015

Administració Electoral Juntes Electorals de Zona Núm. 4520 JUNTA ELECTORAL DE ZONA D’OLOT

Edicte corresponent a les candidatures presentades per a les eleccions municipals de 24 de maig de 2015.

MONTSERRAT SERRA GALBANY, Secretària de la Junta Electoral de Zona d’Olot, Faig Saber:

que d’acord amb el que estableix l’article 47 de la Llei orgànica del règim electoral general, les candidatures presentades en aquesta Junta Electoral de Zona, per les properes eleccions municipals del 24 de maig de 2015, són les següents:

Circumscripció electoral: ARGELAGUER Candidatura núm.: 1.

INDEPENDENTS PER ARGELAGUER (IPA)

1. ARTUR GINESTA RAMBLA 2. ORIOL MASCARO VIDAL 3. XAVIER QUINTANA RICART 4. MARTA RIUS ALCAY 5. JORDI PUIGDEVALL NOGUER 6. NURIA ROIG BAZAN 7. DAVID PALOMERAS RODRÍGUEZ

Suplentes 1. GUILLEM BALLAZ BOGUNYA 2. ALBERT PALOMERAS RODRÍGUEZ 3. JULIÀ BADOSA ALSINA

Independents per Argelaguer (IPA) candidatura presentada per a les eleccions municipals de maig de 2015 Xavier Quintana Ricart "el pancartes"

Independents per Argelaguer (IPA) candidatura presentada per a les eleccions municipals de maig de 2015
Xavier Quintana Ricart “el pancartes”

Anuncios

10 comentarios to “Independents per Argelaguer (IPA) candidatura presentada per a les eleccions municipals de maig de 2015”

  1. lejarza said

    Butlletì Oficial de la Provincia de Girona (BOP) Núm. 77 Annex 1 – 22 d’abril de 2015

    Administració Electoral Juntes Electorals de Zona Núm. 4520 JUNTA ELECTORAL DE ZONA D’OLOT

    Edicte corresponent a les candidatures presentades per a les eleccions municipals de 24 de maig de 2015.

    MONTSERRAT SERRA GALBANY, Secretària de la Junta Electoral de Zona d’Olot, Faig Saber:

    que d’acord amb el que estableix l’article 47 de la Llei orgànica del règim electoral general, les candidatures presentades en aquesta Junta Electoral de Zona, per les properes eleccions municipals del 24 de maig de 2015, són les següents:

    Circunscripción electoral: Besalú
    Candidatura núm.: 1.
    CONVERGÈNCIA i UNIÓ (CiU)
    1. LLUÍS GUINÓ I SUBIRÓS
    2. JOSEFINA SURINA I GELIS
    3. MERCÈ BALATEU I SAROLA
    4. JORDI VIÑOLAS I CROUS
    5. MÒNICA SERRA I CAUSADIAS
    6. ALBERT SERRA I FIGUERAS
    7. MARIA ÀNGELS VERGÉS I MAS
    8. DANIEL BALÉS I JUANOLA
    9. ANNA MADROÑAL I MASERAS
    10. MIQUEL PORTAS I NAVARRO
    11. DAVID CORTÉS I GRANDE
    Suplentes
    1. MIREIA BUSQUETS I CARRERAS
    2. JOAQUIN GRAU I CASTAÑER
    3. MARTA VERGÉS I GRATACÓS
    4. GERMAN MAS I HORMIGO
    5. SÍLVIA PRUNELLA I PLANAS
    6. ELOI MASOLIVER I SOLER
    7. ELISA MAS I CASADEVALL
    8. FERRAN DURÁN I ABULÍ
    9. MARÍA JULIÀ I JUANOLA
    10. JAUME ROURA I JUAN

    Circunscripción electoral: Beuda
    Candidatura núm.: 1.
    ESQUERRA REPUBLICANA-ACORD MUNICIPAL (ERC-AM)
    1. XAVIER SOLÉ I RUBIO (ERC-AM)
    Candidatura núm.: 2.
    UNITS PEL PROGRÉS-CANDIDATURA DE PROGRÈS (UpP-CP)
    1. JOSEP SERRA PUIGVERT (UpP-CP)
    2. ÀXEL GRAU ALCAYDE (UpP-CP)
    3. MARGARITA PUJOL SMIT (UpP-CP)
    4. JUAN RENART FELIP (UpP-CP)
    Candidatura núm.: 3.
    CONVERGÈNCIA i UNIÓ (CiU)
    1. ANNA VAYREDA I TORRENT
    2. MARIA DEL CARME FELIP I ROVIRA
    Candidatura núm.: 4.
    CANDIDATURA D’UNITAT POPULAR-POBLE ACTIU (CUP-PA)
    1. GERARD TUBERT TULSÀ (CUP-PA)

    Circunscripción electoral: Castellfollit de la Roca
    Candidatura núm.: 1.
    ESQUERRA REPUBLICANA DE CATALUNYA- ACORD MUNICIPAL (ERC-AM)
    1. MIQUEL REVERTER I TRES
    2. FIDEL BALÉS I JUANOLA
    3. BÀRBARA ASENCIO I SERRET
    4. ROGER SANTALÓ I PUIG
    5. HELENA COLL I VILA
    6. FRANCESC REIXACH I PLANELLA
    7. JASMINA PUJOLAR I FONT
    8. JOAN SERRA I GELIS
    9. SALVADOR ROS I REIG
    Suplentes
    1. RITA GALLOSTRA I PUXEGUT
    2. JOSEP RIBAS I VILÀ
    3. CONCEPCIÓ BADOSA I SUÑE
    4. ANTÒNIA ANDÚJAR I TRIOLA
    5. VICENÇ ESCANDELL I JORDÀ
    Candidatura núm.: 2.
    CONVERGÈNCIA i UNIÓ (CiU)
    1. JOAN PRADA I PUJOLAR
    2. JOSEP COLLELL I REIXACH
    3. XAVIER GELIS I PUJOLAR
    4. SÍLVIA PINEDA I ROURA
    5. ENRIC DEVESA I VILA
    6. RUBEN TUSET I FLORES
    7. RAÜL GALÁN I ORELLANA
    8. DOLORS MATILLÓ I CONGOST
    9. ALBERT ESPIGULÉ I CULEBRAS
    Suplentes
    1. OLGA ROURA I BASSOLS
    2. FRANCESC MASDEMONT I BARNADAS

    Circunscripción electoral: La Vall de Bianya
    Candidatura núm.: 1.
    CONVERGÈNCIA i UNIÓ (CiU)
    1. SANTI REIXACH I GARRIGA
    2. MONTSERRAT JUNCÀ I CASADESÚS (Independiente)
    3. PERE DARNÉ I PUJOL (Independiente)
    4. DAVÍNIA GRABULOSA I FERRER (Independiente)
    5. JOAN SALA I MASOLIVER (Independiente)
    6. AGNÈS COLOM I BESTREGUI (Independiente)
    7. SERGI VIDAL I MIR (Independiente)
    8. MARC SARSANEDAS I JUANOLA (Independiente)
    9. LLUÍS BADOSA I VENTURA (Independiente)
    Suplentes
    1. ANNA GRABULOSA I PUJOL (Independiente)
    2. PERE PUIGVERT I CORCOY (Independiente)
    3. LÍDIA BOSCH I LLENSA (Independiente)

    Circunscripción electoral: La Vall d’en Bas
    Candidatura núm.: 1.
    LA VALL PLURAL-ACORD MUNICIPAL (LVP-AM)
    1. LLUÍS AMAT I BATALLA
    2. ANNA MERCADER I AULINAS
    3. CRISTINA MOLAS I CASACUBERTA
    4. LLUÍS PUJUILA I RAMISA
    5. PILAR FABREGÓ I CULLET
    6. JOSEP PUJOL I CASANOVA
    7. EDUARD BAGARIA I ILLAMOLA
    8. MOISÈS MONT I PUJOL
    9. JORDI PRAT I CANAL
    10. MARTA VILA I MUNTADA
    11. JOSEP GARCIA I MIRÀNGELS
    Suplentes
    1. JOAN MASÓ I DORCA
    2. VALENTÍ PÉREZ I CABALLERO
    3. XAVIER FONT I RUIZ
    4. MAGDA ROCA I VIÑALS
    5. MARIA CARME PLANELLA I SARGATAL
    6. M.FRANCESCA FLUVIÀ I FONT
    7. JOAN NASPLEDA I FEIXAS
    8. ROSA MARIA CASAS I COMAS
    9. JOSEP CALM I MASÓ
    10. SERGI BATLLE I LLAGOSTERA
    Candidatura núm.: 2.
    CONVERGÈNCIA i UNIÓ (CiU)
    1. MIQUEL CALM I PUIG
    2. JOSEP GUMÍ I QUINTANA (Independiente)
    3. JOAN DOMÈNECH I GURT (Independiente)
    4. SERGI PUJOLRIU I MASOLIVER (Independiente)
    5. DÚNIA CLOTA I SERRAMITJANA (Independiente)
    6. DANIEL GUMÍ I BARNÓ (Independiente)
    7. MARTA PLANA I JUVANTENY (Independiente)
    8. JOSEP PUIGVERT I BERGA (Independiente)
    9. ROSA MARIA SOY I JORDÀ (Independiente)
    10. JAUME SALGUEDA I SOY (Independiente)
    11. ANTONI ARIMANY I TORRENT (Independiente)
    Suplentes
    1. AGUSTINA COLL I CASADEMONT (Independiente)
    2. MIQUEL CANAL I DORCA (Independiente)
    3. ANNA PRAT I RIERA (Independiente)
    4. ALBERT DANÉS I CASALPRIM (Independiente)
    5. LAIA MARTÍ I BUXÓ (Independiente)
    6. EVA CARRERA I BOIX (Independiente)
    7. JOAN MARGUÍ I FÀBREGA (Independiente)
    8. NEUS COLOM I TERRICABRAS (Independiente)
    9. JOSEFINA VERDAGUER I PRAT (Independiente)
    10. JOSEP MARTÍ I RASPAU (Independiente)

    Circunscripción electoral: Les Planes d’Hostoles
    Candidatura núm.: 1.
    INDEPENDENTS DE LES PLANES D’HOSTOLES-CANDIDATURA DE PROGRÈS
    (IdLP-CP)
    1. CONCEPCIÓ USAN AMAGAT
    2. MILLARAY FARRERAS AHUMADA
    3. EDUARD MORALES BOIX
    4. MÍRIAM MARÍN GARCÍA
    5. SALVADOR CASTELLS FERRER
    6. JOSEP PAREDES HERCE
    7. JOAN MANEL RUS SÁNCHEZ
    8. ESTEVE MARTÍ COMAS
    9. MIRIAM JULIÀ USAN
    Candidatura núm.: 2.
    CONVERGÈNCIA i UNIÓ (CiU)
    1. EDUARD LLORÀ I CULLET
    2. MARIA ÀNGELS SERRA I BADOSA
    3. JOSEP ARNAU I ARNAU
    4. JOAN SOLER I SERAROLS
    5. MARC PUIG I BOSCH
    6. LÍDIA RIBAS I GRABALOSA
    7. MARC PORTILLO I SAU
    8. JOAN QUER I GÜELL
    9. ALBERT GUÀRDIA I GUIX
    Suplentes
    1. JORDI XUCLÀ I COSTA
    2. JOAN GARRIGA I BADOSA
    3. ESTER PERACAULA I BARÓ
    4. MONTSE ROCA I CASAS

    Circunscripción electoral: Les Preses
    Candidatura núm.: 1.
    ESQUERRA REPUBLICANA DE CATALUNYA-ACORD MUNICIPAL (ERC-AM)
    1. ROSER DE PALOL I MASÓ
    2. ROSA MARIA GONZÁLEZ I ARNAU
    3. JOSEP AYATS I NOGUÉ
    4. JOSEP ESTARTÚS I SANEGRE
    5. PERE PUIG I ESTARTÚS
    6. RAMON DANÉS I VERGÉS
    7. LLUÍS ROBRES I GONZÀLEZ
    8. GILBERT DANÉS I GIFRE
    9. NATÀLIA TUBELLA I DOMÍNGUEZ
    Suplentes
    1. JORDI DANÉS I BARRIS
    2. TURA COSTA I JUÀREZ
    3. VANESSA PAGÈS I CAMPÀS
    4. SANDRA MARTÍNEZ I LLONGARRIU
    5. EDUARD VIDAL I DE PALOL
    6. JOSEP DEVESA I VILARRASA
    7. JOSEP MARTÍNEZ I DE LEÓN
    Candidatura núm.: 2.
    CONVERGÈNCIA i UNIÓ (CiU)
    1. PERE VILA I FRIGOLA
    2. LLUÍS GUILLAUMES I PICART
    3. JOSEP MARIA CROS I ROCA
    4. CARLES ROURA I TEIXIDOR
    5. LLUÍS XANCÓ I VILAS
    6. ASSUMPTA CROUS I FERRER
    7. ELISA BOIX I VALMAÑA
    8. JOAN AVELLANA I BASSOLS
    9. DANIEL COROMINA I ROURA
    Suplentes
    1. JOSEP MOLAS I PLANAGUMÀ
    2. POL BERBEL I RASPALL
    3. NOÈLIA PÉREZ I PATIÑO
    4. LLUÍS PUIG I MIR
    5. JOSEP PUJOL I COLOM
    6. ENRIC PLANA I PLANELLA
    7. MARIA CARME TORRENT I VILA

    Circunscripción electoral: Maià de Montcal
    Candidatura núm.: 1.
    CONVERGÈNCIA i UNIÓ (CiU)
    1. JOAN GAINZA I AGUSTÍ
    2. MARIA DEL CARME ALSINA I RUBERT
    3. JOSEP ALABERT I RIGALL
    4. XAVIER CASADEVALL I BALLADA
    5. DAVID OLLÉ I BADIA
    6. PERE JUANOLA I JUANOLA
    7. JORDI ARIZA I SALELLAS
    Suplentes
    1. JOAN BAÑERAS I ROMA
    2. CARMEN MARIA ROMERO I GARAZA

    Circunscripción electoral: Mieres
    Candidatura núm.: 1.
    CONVERGÈNCIA i UNIÓ (CiU)
    1. JOSEP ROVIRA I REIG
    2. PERE ALSINA I CAULAS
    3. XAVIER SOLDEVILA I FORTET
    4. MARIA ANTÒNIA SUARI I VERA
    5. RAFEL NOGUER I PLANAS
    6. ASSUMPCIÓ COLLBONI I ROVIRA
    7. SEBASTIÀ VILA I FORTET
    Suplentes
    1. LLUÍS GRABULOSA I MERCADER
    2. JAUME MARTÍ I LLENSA
    3. FRANCISCO FÀBREGA I PLANELLA
    Candidatura núm.: 2.
    VIVIM MIERES-CANDIDATURA D’UNITAT POPULAR-POBLE ACTIU
    (Vivim Mieres-CUP-PA)
    1. ENRIC DOMÈNECH MALLARACH
    2. MARTA SASANEDAS ESTEVEZ
    3. MAGDALENA REIG FIGUERAS
    4. MARIA NIEVES CASALS CIENFUEGOS-JOVELLANOS
    5. ANNA JIMÉNEZ PINATELLA
    6. PEDRO MOLINA CASADEVALL
    7. NAIM DE PABLO RAMS
    Suplentes
    1. ANNA TORRAS DELTELL
    2. MIQUEL JOAN COLL FONT

    Circunscripción electoral: Montagut i Oix
    Candidatura núm.: 1.
    CONVERGÈNCIA i UNIÓ (CiU)
    1. MÒNICA BOIX I PAGÈS (Independiente)
    2. JOAN MOLINS I FÀBREGA (Independiente)
    3. LLUÍS PUJIULA I MACH (Independiente)
    4. MARIA JESÚS FERRUSOLA I DOMÈNECH (Independiente)
    5. ARNAU VILAR I GRABOLOSA (Independiente)
    6. CÈSAR RENAU I BAHIMA (Independiente)
    7. JORDI SANYES I COLOMER (Independiente)
    Suplentes
    1. STENDERT CHRISTIANUS JOSEPHUS DEKKER (Independiente)
    2. JOSEP VILAR I VERGÉS (Independiente)
    3. ANNA GARCIA I ALSINA (Independiente)
    4. FRANCESC PAGÈS I PALOMERAS (Independiente)
    5. MARIA DOLORS PAGÈS I DAVESA (Independiente)
    6. DIONÍS CROS I MARTÍNEZ
    7. JOSEP CAMÓS I COLOM (Independiente)
    8. JOAN ROVIRA I BROSA (Independiente)
    9. JOAQUIM ROVIRA I FERRÁN (Independiente)
    10. DELFÍ MASDEU I SEGUÍ (Independiente)

    Circunscripción electoral: Olot
    Candidatura núm.: 1.
    ESQUERRA REPUBLICANA DE CATALUNYA-ACORD
    MUNICIPAL (ERC-AM)
    1. PERE GÓMEZ I INGLADA
    2. ANNA BARNADAS I LÓPEZ
    3. CLARA CASANOVAS I SARSANEDAS
    4. JOSEP QUINTANA I CARALT
    5. LLUÍS JUNCÀ I PUJOL
    6. MANEL MITJÀ I BATLLE
    7. SUSANNA PAGÈS I JUTGLAR
    8. MARIA JESÚS FERRÉS I FLUMÀ
    9. LAIA ELGAMOUCHI I DARRAS
    10. ALBERT NOGÚE I FONT
    11. DAVID MUÑOZ DE LEÓN I CHACÓN
    12. MONTSERRAT TURRÓ I CABRAFIGA
    13. JOSEP GRANADOS I SERRAT
    14. PAU PUIGDEVALL I COSTA
    15. LAIA BERENGUER I TORRES
    16. MIQUEL PASCAL I PUJADAS
    17. DAVID MORENO I DURAN
    18. IMMA VILALTA I ROCA
    19. MERCÈ GUMBAO I ALEMANY
    20. JORDI COMA I PUJOL
    21. MARÇAL CASANOVAS I GUERRI
    Suplentes
    1. SÒNIA ROBLES I MUÑOZ
    2. MONTSERRAT COLÀS I ÒRRIES
    3. ISAAC COS I USANO
    4. JOAQUIM ROCAROLS I ARREY
    5. AFRA SUÀREZ I CASANELLAS
    6. JOSEP VILA I SUBIRÓS
    7. SÒNIA RICART I ROTLLANT
    8. JOAN ROCAROLS I ARREY
    9. TERESA SANS I PONT
    10. JOSEP CATÀ I TUR

    Candidatura núm.: 2.
    PLATAFORMA PER CATALUNYA (PxC)
    1. IGNASI MULLERAS VINZIA
    2. ROSA MARIA LLANDRICH COSTA
    3. DANIEL PLANA FARJAS
    4. JOSEP ROCA CAROL
    5. RAQUEL PEREZ MARCE
    6. ALEJANDRO MARTOS GARCIA
    7. MANUEL ANTONIO DA MATA VALVERDE
    8. PEDRO JOSE MENDAÑA PEREZ
    9. MARIA DOLORS PAGES FONT
    10. ALEXANDRA ARAGO SOLE
    11. JORDI BOTILLER RADUA
    12. FRANCISCO JOSÉ CLEMENTE PEÑA
    13. PABLO RUPÉREZ BUENO
    14. SUSANNA DURAN NUÑEZ
    15. MARIA JESÚS CRUZ RUIZ
    16. JOAN BALATEU FAURO
    17. MIGUEL ANGEL RIVERA DIEZ
    18. CONCEPCIÓ BOTA FORTIÀ
    19. GEORGINA PAHUL VEGUILLAS
    20. GRISELDA YESTE LLANDRICH
    21. ANTONIO DE ZULOAGA CANET

    Candidatura núm.: 3.
    PARTIT DELS SOCIALISTES DE CATALUNYA-CANDIDATURA
    DE PROGRÈS (PSC-CP)
    1. JOSEP GUIX FEIXAS
    2. JAUME MIR BAGÓ
    3. MERCÈ TRAVERIA COSTA
    4. ISIDRE CASALPRIM COMPTE
    5. ADRIANA SERRA PIÑANA
    6. ALBERT BRAMÓN VIVES
    7. JORDI VALVERDE GARCÍA
    8. VEVA RUÍZ TEIXIDOR
    9. ERMEL SOLÀ PUIGVERT
    10. MARTA SALA RIFÀ
    11. CARME PLANA FEIXES
    12. ALBERT LORENZO CABALLERO
    13. MARIA ISABEL FERNÁNDEZ GARRIDO
    14. LLUÍS JOSEP OLIVET COS
    15. MANEL PALOMINO ESTEBAN
    16. MARIA JOSÉ MELLADO MUÑOZ
    17. MIHAELA MARGINEAN
    18. ALICIA CANADELL PUNSET
    19. JOSEP GUINART SAJOVITZ
    20. FRANCESC PAGÈS GOMEZ
    21. RAIMOND VIÑOLAS JAUME
    Suplentes
    1. RAFEL GAMEL BAGÓ
    2. NÚRIA PUJOLDEVALL VIÑOLAS
    3. TONI AGUSTÍ MARTÍ

    Candidatura núm.: 4.
    CONVERGÈNCIA i UNIÓ (CiU)
    1. JOSEP MARIA COROMINAS I BARNADAS
    2. JOSEP BERGA I VAYREDA
    3. NÚRIA ZAMBRANO I COSTEJÀ
    4. ESTANIS VAYREDA I PUIGVERT
    5. NÚRIA FITÉ I GRABALOSA
    6. MONTSERRAT TORRAS I SURROCA
    7. MARIA DEL MAR ROCA I REIXACH
    8. JOSEP GELIS I GUIX
    9. JORDI ALCALDE I GURT
    10. JOSEP FERRÉS I COROMINAS
    11. JOSEP MARIA COMA I PUNSET
    12. PEP PÉREZ I MARTRA
    13. IMMA CANO I SÁNCHEZ
    14. MARTA FERRÉS I AULINAS
    15. MIREIA SOY I FLORIDO
    16. ADRIÀ ROVIRA I DEL PASO
    17. MÒNICA FONT I SÁNCHEZ
    18. ANNA CAPDEVILA I FAJULA
    19. DOLORS TEJERO I BARRANCO
    20. DAVID NÁJERA I CONESA
    21. ANTON OBRADOR I LAGARES

    Candidatura núm.: 5.
    CANDIDATURA D’UNITAT POPULAR-POBLE ACTIU (CUP-PA)
    1. MIREIA TRESSERRAS FLUVIÀ
    2. LLUÍS RUBÍO AMARGANT
    3. ANNA DESCALS TRESSERRAS
    4. RAÜL MASSANELLA QUILES
    5. LLUÍS RIERA CALLIS
    6. JACQUELINE NAVINÉS ESCALA
    7. RICARD BERNAT TORNE CODINA
    8. IVET GUILLAUMES REGUEIRA
    9. HUGO ALVIRA ESTEBAN
    10. XAVIER RUSCALLEDA NADAL
    11. IKRAM EL BARRAD SADEQUI
    12. ENRIC SOLER MASÒ
    13. ARLETTE MANA RODRÍGUEZ
    14. GUILLEM PICART SOLÀ
    15. SABINA RENAU HAMMER
    16. MARTÍ LLEIXÀ MORA
    17. MARIA RIGART COMPTA
    18. OCTAVI RAMS BERNABEU
    19. IRENE RODRÍGUEZ SODUPE
    20. MARTÍ ALBESA CASTANYER
    21. MYRIAM CAROLINA ASTUDILLO BEALS
    Suplentes
    1. MOHAMED EL IDRISSI MONHOU
    2. HELENA SICHES CUADRA
    3. GENÍS SERRA MARTÍN
    4. LAILA HAMACHE RAQUI
    5. PAU ÀVILA OTERO
    6. ARIADNA PAGÈS SERRAT
    7. JORDI SERRA FEIXAS
    8. MILENA GIMENEZ CASTILLO
    9. JOSEP RUA BORRÀS
    10. MARGARITA VERDAGUER ORDEIG

    Candidatura núm.: 6.
    PARTIDO POPULAR (PP)
    1. JULIA SALA ESTEBAN
    2. ANTONIO PUIGVERT MARINE
    3. MARIA CARMEN VILLA CAMPS
    4. JOSE LUIS AMORES LUQUE
    5. RAFEL HOSTENCH SALA
    6. TONI CANO CANO
    7. MARIA BERGA PRAT
    8. JUAN MIRANGELS TEIXIDOR
    9. RAFAEL ARANBURO HOSTENCH
    10. CARMEN TEIXIDOR ADELANTADO
    11. YADIRA AMALI GANZÁLEZ GARCÍA
    12. CRISTÓBAL CONTRERAS LUZÓN
    13. MARIA MAGDALENA VACA DE SANTIAGO
    14. ANA L. GONZÁLEZ DE CASTEJÓN ARCENEGUI
    15. JUAN MIRANGELS ESTUDIS
    16. ELBIA CAMESELLE FRANCO
    17. JOSEFINA MARIA ILLERA DEL PORTAL
    18. AURORA BLANCO RODRÍGUEZ
    19. FERMÍN HOSTENCH MAS
    20. LLUÍS DE BOLÓS RUBIO
    21. JOAQUIN DE TRINXERIA POLO

    Candidatura núm.: 7.
    OLOT EN COMÚ-ENTESA (OC-E)
    1. XAVIER GARCÍA ZABAL
    2. VÍCTOR DE PAZ MENA
    3. JAUME ANDRÉS MUJAL
    4. ANNA RODRÍGUEZ MOLINS
    5. MARIA DOLORS CASALS TRIOLA
    6. JUAN CORREA LÓPEZ
    7. ENRIC RODRÍGUEZ ACON
    8. CHRISTIAN GÓMEZ SÁNCHEZ
    9. LAIA CANOSA SOLANS
    10. MªCARME GONZÁLEZ ROPERO
    11. RAÜL VALLS LUCEA
    12. ESTHER VERDAGUER SILGADO
    13. ERIC MARTÍN NIETO
    14. MªPILAR DE GREGORIO GARCÍA
    15. ROSER FERRER BATCHELLI
    16. Mª ÀNGELS GUÀRDIA LLONGARRIU
    17. LLUÍS JIMÉNEZ FERNÁNDEZ
    18. NÚRIA VERDAGUER SILGADO
    19. FRANCESC LÓPEZ BOADAS
    20. LLORENÇ PLANAGUMÀ GUÀRDIA
    21. NÚRIA PASCAL PUJADAS
    Suplentes
    1. JOAN ALTÉS CAPELLÀ
    2. MANUELA PASTOR MOYA
    3. MANUEL ÁLVAREZ GARCÍA
    4. JOSÉ ANTONIO CEREZO CRUZ
    5. FERRÁN QUINQUILLA MARTÍNEZ

    Circunscripción electoral: Riudaura
    Candidatura núm.: 1.
    ESQUERRA REPUBLICANA DE CATALUNYA- ACORD
    MUNICIPAL (ERC-AM)
    1. AGUSTÍ LLOP I MIARONS
    2. ANNA MARIA COMA I ANGLADA
    3. JORDI TRIAS I TURRÓ
    4. BLANCA GÓMEZ I ROCA
    5. FRANCESC ESPUÑA I SOY
    6. JOEL GRAU I LOZANO
    7. DOMINGO ALBA I SANCHO
    Suplentes
    1. OLGA COLOMINA I PUYUELO
    2. CORAL ROQUER I PUIGDEVALL
    3. SANDRA COMA I RIUS
    4. EULÀLIA MASANA I SERRA
    Candidatura núm.: 2.
    AGRUPACIÓ ELECTORS INDEPENDENTS “FEM RIUDAURA” (AEIFR)
    1. DAVID JANÉ LÓPEZ (Independiente)
    2. INMACULADA MUÑOZ DIAZ (Independiente)
    3. EVA GALLARDO MANSILLA (Independiente)
    4. MARIA ANTÒNIA DANÉS COMERMA (Independiente)
    5. MARIA TERESA CARRILLO LARSEN (Independiente)
    6. CARLES BUSQUETS ROCA (Independiente)
    7. EDUARD GIRONA LEON (Independiente)
    Suplentes
    1. EVA MARGUÍ GRABULOSA (Independiente)
    2. ANNA VILARRASA NOGUÉ (Independiente)

    Circunscripción electoral: Sales de Llierca
    Candidatura núm.: 1.
    CANDIDATURA DE PROGRÈS (AGRUPATS PER TREBALLAR PER SALES-CP)
    1. MIQUEL PALOMERAS ANGLADA
    2. FERRAN GONZÁLEZ PÉREZ
    3. CARLES PUJOL-GALCERAN VISA-SITJAR
    4. ASSUMPCIÓ OLIVERAS CAMBRAS
    5. IBAI ALONSO GARRIDO
    Candidatura núm.: 2. CONVERGÈNCIA i UNIÓ (CiU)
    1. FRANCESC XAVIER CARRERAS I CANALS

    Circunscripción electoral: Sant Aniol de Finestres
    Candidatura núm.: 1.
    INDEPENDENTS PER SANT ANIOL DE FINESTRES-ACORD MUNICIPAL
    (ISAF-AM)
    1. XAVIER CUSELL I FERNÁNDEZ
    2. FERRAN TETAS I PICÓ
    3. JOSEP BRUCART I CASTILLO
    4. ISIDRE COS I ARNAU
    5. RAFAEL LLAVERO I MORENO
    6. SANDRA LLEONART I SANTANACH
    7. PETER KLAUS TOEPFER
    Suplentes
    1. ANGEL FEIXAS I FÀBREGA
    2. MARISA HEATHERWICK-LAMMERS
    3. JOAN PUIGVERT I PONT
    4. DAVID OLIVERAS I MORGADO
    Candidatura núm.: 2.
    CONVERGÈNCIA i UNIÓ (CiU)
    1. FRANCISCO OLIVERAS I TORRENT
    2. JOSEP MARIA TRIADÚ I PUIG
    3. SÍLVIA PALAHÍ I CASTAÑO
    4. ESTEVE COSTA I MASMITJÀ
    5. NEUS PRAT I SERRAT
    6. ANDREU ESPÍGUL I COROMINAS
    7. GEMMA SABARÍ I COMA
    Suplentes
    1. JOSEP SALAVEDRA I MASDEVALL
    2. JAUME BOIX I MARTÍ

    Circunscripción electoral: Sant Feliu de Pallerols
    Candidatura núm.: 1.
    Units per Sant Feliu – ESQUERRA REPUBLICANA DE CATALUNYA – Acord Municipal
    (UxSF-ERC- AM)
    1. ARTUR COLOMER I BUCHNER
    2. JUDIT MARTRA I SERRAT
    3. ENRIC COLOM I SERRAT
    4. MARIA DELS ÀNGELS ARMENGOU I ROIG
    5. FRANCESC PRAT I VILALTA
    6. LLUÍS POUS I GRAVALOSA
    7. CARLES FONT I VILA
    8. FRANCESC BOSCH I BERGA
    9. DAVID BUSQUETS I COLLELL
    Suplentes
    1. JOAN OLIVERAS I ARNAU
    2. JAUME VALLBONA I MARTI
    3. LLUIS SOLÀ I TARRÉS
    4. FRANCESC ROURA I ADSERIAS
    Candidatura núm.: 2.
    CONVERGÈNCIA i UNIÓ (CiU)
    1. JOAN CASAS I CARRERAS
    2. FÈLIX CASTANYER I SANTANACH (Independiente)
    3. CRISTINA SOLÀ I HERNÁNDEZ
    4. FERMÍ COLOMER I VALLS (Independiente)
    5. EVA BRICEÑO I MUÑOZ (Independiente)
    6. LAURA BASTONS I COMPTA (Independiente)
    7. MIREIA SERRA I GUARDIOLA (Independiente)
    8. ANTONI PORT I SERRA (Independiente)
    9. SALVADOR VILALTA I CASAS (Independiente)
    Suplentes
    1. LLUÍS COLOM I PAGÈS
    2. JORDI MASEGUR I COLOMER (Independiente)
    3. XAVIER BOADA I GRAVALOSA (Independiente)

    Circunscripción electoral: Sant Ferriol
    Candidatura núm.: 1.
    INDEPENDENTS PER SANT FERRIOL-ACORD MUNICIPAL (IpSF-AM)
    1. JOSEP MASMITJÀ I GUINART
    2. Mª ROSA COLL I DUEÑAS
    3. MARTÍN GUERRERO I PÉREZ
    4. RICARD MARTOS I DOMÍNGUEZ
    Candidatura núm.: 2.
    CONVERGÈNCIA i UNIÓ (CiU)
    1. ALBERT FÀBREGA I SÁNCHEZ (Independiente)
    2. RAFEL QUINTANA I GRATACÓS (Independiente)
    3. MARIA ROSA TEIXIDOR I MONELL (Independiente)
    4. JORDI PAIRÓ I VILANOVA (Independiente)
    Candidatura núm.: 3.
    INDEPENDENTS PER SANT FERRIOL-CANDIDATURA DE PROGRÈS (CP)
    1. GUILLEM VALS GARCIA

    Circunscripción electoral: Sant Jaume de Llierca
    Candidatura núm.: 1.
    JUNTS per Sant Jaume-ACORD MUNICIPAL (JUNTS-AM)
    1. FERRAN PUIG I ESTARTÚS
    2. CLARA BAYONA I LUCENA
    3. ROSÓ DOMÈNECH I FERRER
    4. ANNA MARTIN I CASTANY
    5. MERCÈ SERRAT I REYNÉS
    6. JAUME CASALS I OLLÉ
    7. JORDI CORDOMÍ I SOMS
    Suplentes
    1. JOSEP MARIA MONTSERRAT I SANZ
    2. MARIA ADROHER I RESTRUDIS
    3. ESTEL SOLER I LÓPEZ
    4. QUIONIA VILLAR I LÁZARO
    Candidatura núm.: 2.
    CONVERGÈNCIA i UNIÓ (CiU)
    1. JORDI CARGOL I CROS
    2. LURDES BARRIS I COSTA
    3. ANTONI CRUZ I GIFRE
    4. MARC MÍNGUEZ I REGIDOR
    5. SUSANNA ANGUITA I CURÓS
    6. LAURA TORRENT I BRUNET
    7. MARTA VISSI I RIGALL
    Suplentes
    1. PILAR PUIGVERT I MARGUÍ
    2. TURA BRU I RAS
    3. MARIA CARME LÓPEZ I SÁNCHEZ
    4. ZAIDA VILANOVA I PUIGVERT
    5. JOAN DAVESA I MERCADER

    Circunscripción electoral: Sant Joan les Fonts
    Candidatura núm.: 1.
    PLATAFORMA PER CATALUNYA (PxC)
    1. MANEL NUÑEZ FERNANDEZ
    2. GEMMA RUPEREZ LLANDRICH
    3. JOSEP MARIA MARSILLO OLIVERAS
    4. FERNANDO DAMATA VALVERDE
    5. JENNIFER CLEMENTE PEREZ
    6. CARME RUBIO ROCA
    7. MARIA DEL PRADO MORENO SANCHEZ
    8. ANTONIO BARCELO FORTUNY
    9. XAVIER GARCIA RIVAS
    10. FEDERICO MARTINEZ SAMPER
    11. MERITXELL SORROSAL CARVAJAL

    Candidatura núm.: 2.
    CONVERGÈNCIA i UNIÓ (CiU)
    1. JOAN ESPONA I AGUSTÍN
    2. JOSEP MARIA ORTUÑO I BREMONT
    3. ANNA SERRA I ANGLADA
    4. HELENA DORCA I ARAU
    5. JOSEP ROCA I VILA
    6. MARIA GALIZIA I AMORAGA
    7. VANESSA TORRENT I MARTIN
    8. CARLES VILLANUEVA I CEA
    9. ADRIANA BLANCH I VERDAGUER
    10. ÀSTRID CASANOVA I CORRALES
    11. LURDES COROMINA I MASÓ
    Suplentes
    1. SUSANNA ESPONA I VILAR
    2. FERMÍ COROMINAS I BADOSA
    3. JOAN LLONGARRIU I SARBOSA
    4. SALVADOR BERGA I FONT

    Candidatura núm.: 3.
    CANDIDATURA D’UNITAT POPULAR-POBLE ACTIU (CUP-PA)
    1. SILVIA PAGÈS I SERAROLS (CUP)
    2. JOAQUIM LLACH I GALLARDO (CUP)
    3. GEMMA COTS I AGULLÓ (CUP)
    4. RODOLF MATEOS I GONZÁLEZ (CUP)
    5. ELISABET GÓMEZ I ANELLO (CUP)
    6. DAVID RODRÍGUEZ I VALLS (CUP)
    7. ÓSCAR GUSSINYER I GALCERAN (CUP)
    8. RAMON BADIA I MORÁN (CUP)
    9. JORDI PUIGVERT I PICART (CUP)
    10. TERESA PICART I AGUSTÍ (CUP)
    11. LLUÍS VILA I CASADEVALL (CUP)
    Suplentes
    1. JOAN VALLS I PLANDIURA (CUP)
    2. SERGI REGALES I RAMÍREZ (CUP)

    Circunscripción electoral: Sant Miquel de Campmajor
    Candidatura núm.: 1.
    CONVERGÈNCIA i UNIÓ (CiU)
    1. MARC FÀBREGA I SUAREZ
    Candidatura núm.: 2.
    JUNTS PER SANT MIQUEL DE CAMPMAJOR-ACORD MUNICIPAL (JpSMC-ERCAM)
    1. JOSEP FORT I OLIVELLA
    2. JOSEP ORIOL SERRA I MADRILES
    3. ISIDRE BATLLE I SAUBÍ
    4. JOSEP JOSE I BASSO
    Candidatura núm.: 3.
    INDEPENDENTS PER SANT MIQUEL DE CAMPMAJOR-CANDIDATURA DE PROGRÈS
    (CP)
    1. RENATO MARIN LÓPEZ

    Circunscripción electoral: Santa Pau
    Candidatura núm.: 1.
    UNITS PER SANTA PAU-ACORD MUNICIPAL (UxSP-AM)
    1. PEP COMPANYS I GÜELL
    2. CARME SALVADOR I MIRABET
    3. SUSANNA CABALLERO I ESPUÑA
    4. NARCÍS FEIXAS I BALCELLS
    5. JANINA VÍLCHEZ I GÜELL
    6. JOEL MAÑAS I SERRA
    7. JORDI DARNÉ I COMA
    8. CARLES MASIAS I CODINA
    9. MARTÍ COLLELLDEVALL I COLOMER
    Suplentes
    1. JORDI COLOBRANS I FARRÉS
    2. XEVI RIBAS I ALSINA
    3. CRISTINA RAMON I FERNÁNDEZ
    4. XEVI SERRAT I CASANOVA
    5. JACINT GARRIGOLAS I COLL
    6. MARIA ROSA FLUVIÀ I AIGUABELLA
    7. FRANCESC DOMÈNECH I TORRENT
    8. XICU PAGÈS I ASPERÓ
    9. JAUME BERGA I CLOTA
    10. MAITE EGEA I ORIOL

    Candidatura núm.: 2.
    CONVERGÈNCIA i UNIÓ (CiU)
    1. ESTHER BADOSA I ROMAÑÓ (Independiente)
    2. RAMON COMAS I CASANOVA (Independiente)
    3. JOAN BROSA I JORDÀ (Independiente)
    4. MARIA TERESA ROCA I JUAN (Independiente)
    5. ALBERT PÉREZ I TERRÉ
    6. MIREIA TORRENT I SUÑÉ (Independiente)
    7. XAVIER MARTÍ I BOSCH
    8. JULIÀ ZAFRA I MANZANERO (Independiente)
    9. TERESA SUÑER I VILA (Independiente)
    Suplentes
    1. DAMIÀ COMA I CURÓS (Independiente)

    Circunscripción electoral: Tortellà
    Candidatura núm.: 1.
    INDEPENDENTS DE TORTELLÀ-CANDIDATURA DE PROGRÈS (CP)
    1. RAFEL DOMINGUEZ BLÁZQUEZ
    2. FERNÁNDO DURANTE ACEVEDO
    3. MIREIA CANAL VILA
    4. FÈLIX VALERO ALONSO
    5. ESMERALDA ESPINOSA CRUZ
    6. DANIEL LORENZO PLA
    7. JORDI INVERNO CURÓS
    Suplentes
    1. DOLORS RUBIO SÁNCHEZ OCAÑA
    2. IMMACULADA MÁRQUEZ MARTÍNEZ
    3. PILAR LOUZAO COCA

    Candidatura núm.: 2.
    CONVERGÈNCIA i UNIÓ (CiU)
    1. FRANCESC XAVIER TEN I COSTA (Independiente)
    2. ALBERT VERGÉS I SAROLA (Independiente)
    3. MARTA AYATS I ROURA (Independiente)
    4. MARIA CARME SALLERAS I BAULENAS (Independiente)
    5. ALBERT MASOLIVER I FRUTOS (Independiente)
    6. JAUME FELIU I TORRENT (Independiente)
    7. MARIA DEL TURA JUAN I MIRALLES (Independiente)
    Suplentes
    1. JOSEP IGLESIAS I REIXACH (Independiente)
    2. VICENÇ SERRAT I VILANOVA (Independiente)
    3. SALVADOR BALAGUER I ROIG (Independiente)

    Candidatura núm.: 3.
    CANDIDATURA D’UNITAT POPULAR-POBLE ACTIU – CAPGIREM TORTELLÀ
    (CUP-PA-Capgirem Tortellà)
    1. OLIVIER VISCIDO SOTELO
    2. GEMMA RIU OLIVERAS
    3. GUILLEM GONZÀLVEZ I VILADACH
    4. LAIA MAS I COMAMALA
    5. JOSEP MARIA CAMPS GIRALT
    6. SILVIA OLIVÉ FERNÁNDEZ
    7. ALEIX ARRANZ I GASENI
    Suplentes
    1. ANNA MARIA SIRVENT GARCIA
    2. OLEGUER COROMINAS MASMITJÀ

    I perquè consti, expedeixo aquest Edicte.

    Olot, 20 d’abril de 2015

    La secretària

  2. lejarza said

    Butlletì Oficial de la Provincia de Girona (BOP)
    Núm. 81 Annex 1 – 28 d’abril de 2015
    Administració Electoral Juntes Electorals de Zona
    Núm. 4759
    JUNTA ELECTORAL DE ZONA D’OLOT
    Edicte corresponent a les candidatures proclamades per a les eleccions municipals de 24 de maig de 2015
    Montserrat Serra Galbany, Secretària de la Junta electoral de Zona d’Olot,
    Faig Saber: que d’acord amb el que estableix l’article 47.5 de la Llei Orgànica del Règim Electoral General, les candidatures
    proclamades en aquesta Junta Electoral de Zona per les properes eleccions municipals de 24 de maig de 2015, son les següents
    Elecciones Municipales 2015
    Circunscripción electoral: Argelaguer
    Candidatura núm.: 1.
    INDEPENDENTS PER ARGELAGUER (IPA)
    1. ARTUR GINESTA RAMBLA
    2. ORIOL MASCARO VIDAL
    3. XAVIER QUINTANA RICART
    4. MARTA RIUS ALCAY
    5. JORDI PUIGDEVALL NOGUER
    6. NURIA ROIG BAZAN
    7. DAVID PALOMERAS RODRÍGUEZ
    Suplentes
    1. GUILLEM BALLAZ I BOGUNYA
    2. ALBERT PALOMERAS RODRÍGUEZ
    3. JULIÀ BADOSA ALSINA

    https://ssl4.ddgi.cat/bopV1/pdf/2015/81/20158114759.pdf

  3. lejarza said

    Tancar el tema del POUM en un mandat per a les persones, prioritats a Argelaguer

    Garrotxa – Anna Prat

    Un dels objectius d’Argelaguer en aquest mandat és tancar el Pla d’Ordenació Urbanística Municipal, el POUM, però sense la voluntat de fer créixer el municipi. Artur Ginesta, que serà el nou alcalde, aposta per un mandat enfocat “a les persones”, creant una regidoria dedicada exclusivament a aquest tema.

    Argelaguer té com a principal objectiu tirar endavant el Pla d’Ordenació Urbanística Municipal, el POUM. Un projecte que es va intentar tirar endavant en aquest passat mandat, però que no es va aconseguir degut a l’oposició de part dels veïns del municipi, que no estaven d’acord en algunes clàusules. Artur Ginesta, cap de llista d’Independents per Argelaguer i únic candidat al municipi, ha declarat aquest dimecres a Ràdio Olot que caldrà canviar “petites coses” del projecte del POUM si es vol “tirar-lo endavant”. Un projecte que preveu recuperar alguns habitatges del poble, però en cap cas té la voluntat de “fer créixer Argelaguer”, segons Ginesta.

    Una altra de les polítiques que vol adoptar l’Ajuntament en el tema de l’habitatge és tractar la problemàtica de les cases buides que hi ha al poble. Parlar amb els propietaris perquè acabin ser de lloguer o de venda és la fita de Ginesta en el pròxim mandat.

    Des de l’Ajuntament també volen en aquests quatre anys incentivar la utilizació del pavelló d’Argelaguer, i això passa, segons Ginesta, per “mancomunar i coordinar serveis i infraestructures amb els pobles veïns” o fins i tot amb Olot.

    Artur Ginesta aposta per una llista independent i nova, amb l’eslògan: “primer les persones”. Per prioritzar aquest aspecte en el nou Ajuntament es crearà una nova regidoria dedicada a les relacions amb les persones, una figura propera que tingui la funció de parlar amb els diferents col·lectius i entitats de del municipi.

    https://llierca.wordpress.com/2015/05/09/tancar-el-tema-del-poum-en-un-mandat-per-a-les-persones-prioritats-a-argelaguer/

  4. lejarza said

    La Vall del Llierca reivindica el seu potencial turístic

    Garrotxa – Jordi Altesa

    La Vall del Llierca es reivindica com a zona d’atracció turística. Creuen que tenen trets diferencials que els separen de la Zona Volcànica i de l’Alta Garrotxa i asseguren que d’atractius els en sobren i només els fa falta potenciar-los.

    Argelaguer, Montagut, Sales de Llierca, Sant Jaume de Llierca i Tortellà formen l’àrea de la Vall del Llierca.

    Qui més reivindica la marca és l’alcaldessa de Montagut i Oix, Mònica Boix.

    Considera que aquest és un dels factors que s’han de potenciar en el municipi que és el que més recapta per la taxa turística a la Garrotxa després d’Olot.

    Fins ara creu que hi ha una frontera invisible que fa que no es potenciï aquest espai.

    La Vall del Llierca és un espai amb atractius per explotar turísticament com per exemple el pont romànic que creua el riu del mateix nom.

    Una construcció que arriba als 28 metres d’alçada i de la qual n’hi ha referències històriques almenys des del segle XIV.

    Els més de 50 metres de pont salven un accident natural i, a banda de la seva importància històrica, aquest pont és punt de pas a moltes excursions per a la zona.

    Ubicat al terme municipal de Tortellà el municipi el vol potenciar, tal i com diu l’alcalde del poble Joaquim Pagès.

    A banda del Llierca també destaca el riu al qual desemboca, el Fluvià. Al seu pas per Argelaguer el curs del riu pren una amplada considerable i el turisme de natura és un dels que es vol reivindicar, segons el seu alcalde Josep Dorca.

    Els municipis d’Argelaguer, Montagut, Sales, Sant Jaume i Tortellà ja tenen una zona educativa rural comuna que porta també el nom del riu (ZER el Llierca). Agrupa els centres de Les Escomes, Mont Cós, Joan Roura i Montpalau.

    https://llierca.wordpress.com/2015/05/09/la-vall-del-llierca-reivindica-el-seu-potencial-turistic/

  5. lejarza said

    Els resultats de les eleccions municipals a Argelaguer
    25/05/15 ARGELAGUER
    Població –
    Cens 337
    Vots 208 61,72%
    Nuls 5 2,40%
    En blanc 14 6,90%

    Partit 2015
    CiU 0 (0,00%)
    E.R.C.(0,00%)
    ICV-EUIA (0,00%)

  6. lejarza said

    XEVI GARCIA REGIDOR ELECTE D’OLOT EN COMÚ
    “Els d’esquerres junts hem sumat més de dos mil vots a Olot”
    Olot en Comú, que aplega persones d’ICV, EUiA, Podem i plataformes ciutadanes i polítiques a títol individual, ha obtingut un regidor a Olot. Ha remarcat que les esquerres sumen.
    Contents?
    Sí, perquè ha desaparegut PxC del ple i a la resta de Catalunya s’ha reduït a la mínima expressió i per la baixada de vot de CiU.
    Però també pel seu paper?
    Sí, i més perquè les forces d’esquerres a Olot hem sumat en conjunt més de dos mil vots, amb un 52,4% del total d’emesos, i CiU, tot i tenir nou regidors, n’ha recollit el 37,9%.
    Quina lectura fa dels resultats?
    Crec que evidencien que la gent vol un canvi i això ha de fer reflexionar tots els partits d’esquerres i tenir il·lusió per explorar les possibilitats que s’obren.
    Com per exemple, fer govern?
    Sí, els partits d’esquerres a Olot tenim molts punts en comú i això obre les portes a fer un programa amb un mínim
    comú denominador. Després caldria
    parlar amb més profunditat per veure
    si és possible o no un govern d’esquerres.
    Què prioritzaran vostès?
    Que es cobreixin les necessitats bàsiques de les persones, perquè amb els quatre anys de govern convergent les desigualtats s’han accentuat; promoure un gran pacte per l’ocupació; fomentar la participació de la gent en les decisions de l’Ajuntament, i apostar per la transparència.
    Olot en Comú només ha fet un parell d’actes públics. Com s’ho han fet per arribar als electors?
    Hem fet molt el porta a porta i reunions sectorials amb grups reduïts. També, hem estat molt presents a les xarxes socials. Si també haguéssim fet campanya convencional, potser ara tindríem un altre regidor…

  7. lejarza said

    El 13 de juny és la data per a la constitució dels ajuntaments

    La Diputació de Girona es reunirà per primer cop a partir del 20 de juny si no hi ha recursos electorals

    25.05.2015

    DDG | GIRONA Les corporacions locals que sorgeixin de les eleccions d’avui es constituiran el dissabte, 13 de juny, vint dies després de les votacions. En el cas dels ajuntaments, és la llei de règim electoral general la que fixa el calendari. Els candidats seran proclamats electes per la Junta Electoral de zona del 31 de maig al 8 de juny, cinc dies abans de la constitució dels consistoris. El mateix passarà amb les assemblees de Ceuta i Melilla, que també es regeixen per aquesta norma. En aquesta primera sessió del 13 de juny, seran elegits els nous alcaldes.

    Pel que fa a la Diputació de Girona, ho farà a partir del dia 20 de juny (o a partir del 10 de juliol si hi ha recurs), mentre que les juntes electorals provincials iniciaran el procés de repartiment de diputats entre els partits i altres candidatures, d’acord amb el nombre de vots que hagin obtingut. En aquest sentit, els consells comarcals, la llei electoral estableix que s’han de constituir el primer dia hàbil després de passats 15 dies naturals comptats des de l’endemà de l’acta de proclamació. Els recursos contenciosos electorals es podran interposar a partir del 30 de maig i fins al 9 de juny.

    El nombre de diputats provincials es determina segons el nombre d’habitants de cada província, d’acord amb una escala fixada per la llei de Règim Electoral General. Fins als 500.000 residents, 25 diputats; de 500.001 a 1.000.000, 27; d’1.000.001 a 3.500.000, 31, i de 3.500.001 d’ara endavant, 51 diputats. Girona se situa en el segon cas i disposa de 27 electes.

    Una vegada constituïts tots els ajuntaments, els escons de les Diputacions provincials es reparteixen per cada partit judicial, segons la fórmula D’Hondt, entre les formacions que han obtingut algun regidor en cada partit judicial i segons el nombre de vots aconseguit per cadascun d’ells.

    Un consell comarcal més

    Els resultats dels comicis locals determinaran la composició dels consells comarcals. En total s’escolliran 1.067 consellers comarcals, 27 més que el 2011. La diferència, indica Governació, rau en el fet que hi ha un nou consell comarcal, el del Moianès, que tindrà 19 consellers, i en l’augment de representació al del Baix Penedès, que en tindrà 8 més. Pel que fa a les eleccions al Consell General d’Aran, 6.967 persones podran exercir el dret a vot aquest diumenge. El 2011 van ser 6.676. En aquest territori s’escolliran 13 consellers generals.

    D’altra banda, els parlaments autonòmics ho faran en la seva majoria entre el 20 i el 25 de juny i a partir de llavors s’obriran els terminis per elegir els nous presidents autonòmics. Hi haurà algunes de les corts autonòmiques que es constiturian. La constitució dels legislatius autonòmics, però, depèn dels respectius estatuts d’autonomia i de les pròpies lleis electorals de les Comunitats. Aquestes sessions constitutives obriran els tràmits per a l’elecció del nou president autonòmic, també regits per les seves respectives normes autonòmiques. En el procés, se succeeixen les votacions i pot concloure amb la convocatòria de noves eleccions si, transcorregut un termini de dos mesos, cap candidat obté la majoria suficient.

    • lejarza said

      Programa Electoral Independents per Argelaguer (IPA)
      Eleccions Municipals Maig 2015

      * Regidoria d’urbanisme.
      Titular:Artur Ginesta
      – POUM: solucionar problemes puntuals amb els veïns afectats pel nou pla.
      – Urbanització Can Jan: trobar un nombre suficient de famílies interessades a establir-s’hi per tal de tirar-ho endavant.
      – Habitatges buits: afavorir-ne la reforma i el lloguer per a millorar l’aspecte
      i la seguretat del poble.
      – Seguir amb la 2a fase del programa “Viure al Poble”
      – Sol·licitar la cessió de la Capella de Sta. Anna al Bisbat.

      * Regidoria de Participació Ciutadana i de relació amb col·lectius.
      Titular: Núria Roig
      L’àrea de participació ciutadana tindrà com a objectiu principal articular i
      implementar la participació dels ciutadans en els afers públics i en la vida comunal del municipi. Les associacions i/o col·lectius d’Argelaguer desenvolupen una tasca important i, per aquesta raó, la nostra candidatura entén que és l’obligació de l’Ajuntament garantir la transmissió d’informació de manera bidireccional i recíproca, així com la col·laboració entre ambdues parts. En aquest sentit, proposem:
      – Elaborar, juntament amb les associacions i col·lectius del municipi, un protocol de participació ciutadana per tal d’ampliar el treball en comú tot fomentant el potencial que suposa la implicació dels veïns en la vida associativa del municipi.
      – Posar a disposició dels col·lectius un espai on desenvolupar la seva activitat.
      – Dur a terme una xerrada informativa cada sis mesos on es farà saber a tot
      el poble quines tasques comunes s’han dut a terme i quines es realitzaran en els pròxims mesos.
      – Dinamitzar el web de l’Ajuntament i/o qualsevol altre mitjà per tal de garantir les condicions per a una comunicació recíproca i eficaç.
      – De les primeres converses amb els col·lectius del poble hem recollit una
      sèrie de propostes que consensuarem com a equip de govern.
      – Donat que la creació d’una àrea de participació ciutadana és una proposta nova que té per objectiu el treball en comú de l’Ajuntament amb els col·lectius del municipi, les seves funcions es definiran a mesura que es vagi donant la col·laboració que proposem.

      * Regidoria de Cultura Titular: Marta Rius
      – Festes populars: mantenir les festes amb la varietat i qualitat cultural dels últims anys.
      – Potenciar les activitats de cultura popular: gegants, reis, carnestoltes, etc.
      – Continuar la tasca de la Comissió de Festes i buscar nous mecanismes per engrescar la gent a formar-ne part.
      – Cicles i actes culturals: mantenir els ja existents (estiu a la fresca, la
      Violinada, etc.) i estudiar la possibilitat de crear-ne algun més.
      – Tallers a la sala de lectura.
      – Vídeo-concerts: sessions com les de clica però amb dvd’s de música en directe.
      – Rutes culturals: senyalitzar i cuidar les rutes culturals de l’entorn (Garrell, Carlinada, Kàrvadan, etc.) i crear un tríptic informatiu de les diferents rutes.
      – Patrimoni: conservació, promoció i valorització del patrimoni històric i
      cultural d’Argelaguer.
      – Entitats culturals: així com amb la resta d’associacions d’Argelaguer, mantenir un contacte continuat per fomentar l’intercanvi de necessitats i suggeriments per tal de potenciar les entitats i facilitar-ne la tasca.
      – Equipaments culturals: potenciar més activitats a la Capella de Sta. Anna
      com exposicions, xerrades, lectures teatrals, poesia, etc.
      – Adequar la sala del Casal com a petit teatre, millorant-ne l’aspecte i les seves característiques tècniques (llum, so, cortinatge, etc.).
      – Sala de lectura: trobar noves fórmules de dinamització de la sala de lectura.
      – Programar tallers i seguir donant suport a les activitats que ja s’hi fan
      (sessions de contes, club de lectura, etc.).
      – L’Argelaga: seguir la tasca portada fins ara des de l’Ajuntament, formant
      part del consell de redacció.

      * Regidoria de Medi Ambient i Paisatge
      Titular: Oriol Mascaró
      – Polítiques encaminades a la reducció de residus i foment del reciclatge.
      – Foment del transport públic i d’iniciatives que promoguin l’ús compartit de vehicles.
      – Auditoria i racionalització de la despesa energètica, amb mesures que impulsin les energies renovables i disminueixin el consum energètic dels habitatges, edificis públics, etc.
      – Formar part de les iniciatives que desenvolupen les energies renovables a petita escala i de forma cooperativa (Som Energia, Som Connexió, etc.)
      – Treballar per poder mantenir el municipi d’Argelaguer lliure de perills potencials per a la salut dels seus habitants i del medi ambient (transgènics, fracking, etc.)
      – Impulsar la producció d’aliments ecològics en l’àmbit local per abastir el municipi a través de la creació d’horts públics gestionats pels mateixos habitants.
      -Adequació i senyalització dels espais verds del municipi que siguin
      d’especial interès naturalístic.
      – Programació d’activitats per a la millora de l’entorn amb la col·laboració dels habitants del poble.
      – Manteniment i senyalització de camins i senders.

      * Regidoria de Serveis i Benestar
      Titular: Xevi Quintana
      – Manteniment dels espais públics.
      – Il·luminació, jardineria i neteja urbana.
      – Coordinació d’empreses de serveis.
      – Serveis funeraris i cementiri.
      – Serveis de salut.
      – Emergències.
      – Mossos i seguretat ciutadana.
      – Dinamitzar Casal de la Gent Gran.
      – Seguir amb l’assessorament de la Llei de la Dependència.
      – Col.laborar amb les entitats socials comarcals i les campanyes que facin.
      – Potenciar l’ADF del municipi.
      * Regidoria d’Esports
      Titular:David Palomeras
      – Mirar d’atraure activitats esportives alternatives que suposin un extra pel poble (ex: curses d’orientació).
      – Dinamitzar i fomentar l’ús responsable de les instal·lacions municipals (pavelló, camp de futbol, pista esportiva), posant-les a disposició de les associacions de la Vall del Llierca i la comarca.
      – Impulsarem el debat per assolir, dins les possibilitats, equipaments per a la pràctica i divulgació d’esports alternatius.

      * Regidoria de les persones
      Titular: Jordi Puigdevall
      – Orientació i suport a les persones/famílies que ho requereixin en col·laboració amb Serveis Socials.
      – Escola: considerem l’escola com un valor a mantenir i dinamitzar, potenciant la interacció entre l’escola i el poble.
      · Afavorir la interrelació entre l’escola i les associacions del poble mitjançant tallers, xerrades, etc.
      · Participació de la gent gran del poble a l’escola.
      · Creació d’un hort escolar en terrenys de l’Ajuntament amb la col·laboració de voluntaris (pares, associacions, etc.)

      · Creació d’un Consell d’Infants on els nens del poble puguin manifestar com volen que sigui Argelaguer, i aprenguin els valors de la participació i la implicació en el seu poble.
      – Joves: volem implicar els joves en la vida d’Argelaguer, que puguin
      expressar el que n’esperen del poble, i tinguin vies per aportar el seu dinamisme.
      · Local de joves: habilitar un espai on els joves puguin trobar-se i
      utilitzar-lo com a espai d’estudi i lleure.
      · Organitzar tallers, cursos, xerrades, etc. segons els interessos que hagin expressat els mateixos joves.
      · Organitzar propostes com Clica o Club de Lectura, amb temàtiques d’interès dels mateixos joves.
      · Proposar als joves la gestió i dinamització d’un espai cultural .
      · Mancomunar el Casal d’Estiu amb els altres municipis de la
      comarca.
      – Gent gran: volem fer del poble un espai on els avis es sentin a gust, acompanyats i escoltats.
      · Fomentar l’activitat física saludable de la gent gran del poble.
      · Sostenir les activitats del casal d’avis.
      · Recuperar coneixements.
      -Totes les edats: creació de brigades ciutadanes.

      * Hisenda i noves tecnologies Titular: Artur Ginesta
      – Transparència i rigorositat en el control i execució de les partides
      municipals.
      – Fomentar i ajudar iniciatives emprenedores.
      – Fomentar la democràcia participativa mitjançant l’obertura del pressupost municipal als veïns en les partides que sigui possible, treballant conjuntament amb la regidoria de participació ciutadana.
      – Gestionar la pàgina web municipal i la presència d’Argelaguer a les xarxes socials.
      – Adaptar el poble a les noves tecnologies.
      – Dinamitzar i millorar el Banc del temps.

  8. lejarza said

    Programa Electoral Independents per Argelaguer (IPA)
    Eleccions Municipals Maig 2015

    * Regidoria d’urbanisme.
    Titular:Artur Ginesta
    – POUM: solucionar problemes puntuals amb els veïns afectats pel nou pla.
    – Urbanització Can Jan: trobar un nombre suficient de famílies interessades a establir-s’hi per tal de tirar-ho endavant.
    – Habitatges buits: afavorir-ne la reforma i el lloguer per a millorar l’aspecte
    i la seguretat del poble.
    – Seguir amb la 2a fase del programa “Viure al Poble”
    – Sol·licitar la cessió de la Capella de Sta. Anna al Bisbat.

    * Regidoria de Participació Ciutadana i de relació amb col·lectius.
    Titular: Núria Roig
    L’àrea de participació ciutadana tindrà com a objectiu principal articular i
    implementar la participació dels ciutadans en els afers públics i en la vida comunal del municipi. Les associacions i/o col·lectius d’Argelaguer desenvolupen una tasca important i, per aquesta raó, la nostra candidatura entén que és l’obligació de l’Ajuntament garantir la transmissió d’informació de manera bidireccional i recíproca, així com la col·laboració entre ambdues parts. En aquest sentit, proposem:
    – Elaborar, juntament amb les associacions i col·lectius del municipi, un protocol de participació ciutadana per tal d’ampliar el treball en comú tot fomentant el potencial que suposa la implicació dels veïns en la vida associativa del municipi.
    – Posar a disposició dels col·lectius un espai on desenvolupar la seva activitat.
    – Dur a terme una xerrada informativa cada sis mesos on es farà saber a tot
    el poble quines tasques comunes s’han dut a terme i quines es realitzaran en els pròxims mesos.
    – Dinamitzar el web de l’Ajuntament i/o qualsevol altre mitjà per tal de garantir les condicions per a una comunicació recíproca i eficaç.
    – De les primeres converses amb els col·lectius del poble hem recollit una
    sèrie de propostes que consensuarem com a equip de govern.
    – Donat que la creació d’una àrea de participació ciutadana és una proposta nova que té per objectiu el treball en comú de l’Ajuntament amb els col·lectius del municipi, les seves funcions es definiran a mesura que es vagi donant la col·laboració que proposem.

    * Regidoria de Cultura Titular: Marta Rius
    – Festes populars: mantenir les festes amb la varietat i qualitat cultural dels últims anys.
    – Potenciar les activitats de cultura popular: gegants, reis, carnestoltes, etc.
    – Continuar la tasca de la Comissió de Festes i buscar nous mecanismes per engrescar la gent a formar-ne part.
    – Cicles i actes culturals: mantenir els ja existents (estiu a la fresca, la
    Violinada, etc.) i estudiar la possibilitat de crear-ne algun més.
    – Tallers a la sala de lectura.
    – Vídeo-concerts: sessions com les de clica però amb dvd’s de música en directe.
    – Rutes culturals: senyalitzar i cuidar les rutes culturals de l’entorn (Garrell, Carlinada, Kàrvadan, etc.) i crear un tríptic informatiu de les diferents rutes.
    – Patrimoni: conservació, promoció i valorització del patrimoni històric i
    cultural d’Argelaguer.
    – Entitats culturals: així com amb la resta d’associacions d’Argelaguer, mantenir un contacte continuat per fomentar l’intercanvi de necessitats i suggeriments per tal de potenciar les entitats i facilitar-ne la tasca.
    – Equipaments culturals: potenciar més activitats a la Capella de Sta. Anna
    com exposicions, xerrades, lectures teatrals, poesia, etc.
    – Adequar la sala del Casal com a petit teatre, millorant-ne l’aspecte i les seves característiques tècniques (llum, so, cortinatge, etc.).
    – Sala de lectura: trobar noves fórmules de dinamització de la sala de lectura.
    – Programar tallers i seguir donant suport a les activitats que ja s’hi fan
    (sessions de contes, club de lectura, etc.).
    – L’Argelaga: seguir la tasca portada fins ara des de l’Ajuntament, formant
    part del consell de redacció.

    * Regidoria de Medi Ambient i Paisatge
    Titular: Oriol Mascaró
    – Polítiques encaminades a la reducció de residus i foment del reciclatge.
    – Foment del transport públic i d’iniciatives que promoguin l’ús compartit de vehicles.
    – Auditoria i racionalització de la despesa energètica, amb mesures que impulsin les energies renovables i disminueixin el consum energètic dels habitatges, edificis públics, etc.
    – Formar part de les iniciatives que desenvolupen les energies renovables a petita escala i de forma cooperativa (Som Energia, Som Connexió, etc.)
    – Treballar per poder mantenir el municipi d’Argelaguer lliure de perills potencials per a la salut dels seus habitants i del medi ambient (transgènics, fracking, etc.)
    – Impulsar la producció d’aliments ecològics en l’àmbit local per abastir el municipi a través de la creació d’horts públics gestionats pels mateixos habitants.
    -Adequació i senyalització dels espais verds del municipi que siguin
    d’especial interès naturalístic.
    – Programació d’activitats per a la millora de l’entorn amb la col·laboració dels habitants del poble.
    – Manteniment i senyalització de camins i senders.

    * Regidoria de Serveis i Benestar
    Titular: Xevi Quintana
    – Manteniment dels espais públics.
    – Il·luminació, jardineria i neteja urbana.
    – Coordinació d’empreses de serveis.
    – Serveis funeraris i cementiri.
    – Serveis de salut.
    – Emergències.
    – Mossos i seguretat ciutadana.
    – Dinamitzar Casal de la Gent Gran.
    – Seguir amb l’assessorament de la Llei de la Dependència.
    – Col.laborar amb les entitats socials comarcals i les campanyes que facin.
    – Potenciar l’ADF del municipi.
    * Regidoria d’Esports
    Titular:David Palomeras
    – Mirar d’atraure activitats esportives alternatives que suposin un extra pel poble (ex: curses d’orientació).
    – Dinamitzar i fomentar l’ús responsable de les instal·lacions municipals (pavelló, camp de futbol, pista esportiva), posant-les a disposició de les associacions de la Vall del Llierca i la comarca.
    – Impulsarem el debat per assolir, dins les possibilitats, equipaments per a la pràctica i divulgació d’esports alternatius.

    * Regidoria de les persones
    Titular: Jordi Puigdevall
    – Orientació i suport a les persones/famílies que ho requereixin en col·laboració amb Serveis Socials.
    – Escola: considerem l’escola com un valor a mantenir i dinamitzar, potenciant la interacció entre l’escola i el poble.
    · Afavorir la interrelació entre l’escola i les associacions del poble mitjançant tallers, xerrades, etc.
    · Participació de la gent gran del poble a l’escola.
    · Creació d’un hort escolar en terrenys de l’Ajuntament amb la col·laboració de voluntaris (pares, associacions, etc.)

    · Creació d’un Consell d’Infants on els nens del poble puguin manifestar com volen que sigui Argelaguer, i aprenguin els valors de la participació i la implicació en el seu poble.
    – Joves: volem implicar els joves en la vida d’Argelaguer, que puguin
    expressar el que n’esperen del poble, i tinguin vies per aportar el seu dinamisme.
    · Local de joves: habilitar un espai on els joves puguin trobar-se i
    utilitzar-lo com a espai d’estudi i lleure.
    · Organitzar tallers, cursos, xerrades, etc. segons els interessos que hagin expressat els mateixos joves.
    · Organitzar propostes com Clica o Club de Lectura, amb temàtiques d’interès dels mateixos joves.
    · Proposar als joves la gestió i dinamització d’un espai cultural .
    · Mancomunar el Casal d’Estiu amb els altres municipis de la
    comarca.
    – Gent gran: volem fer del poble un espai on els avis es sentin a gust, acompanyats i escoltats.
    · Fomentar l’activitat física saludable de la gent gran del poble.
    · Sostenir les activitats del casal d’avis.
    · Recuperar coneixements.
    -Totes les edats: creació de brigades ciutadanes.

    * Hisenda i noves tecnologies Titular: Artur Ginesta
    – Transparència i rigorositat en el control i execució de les partides
    municipals.
    – Fomentar i ajudar iniciatives emprenedores.
    – Fomentar la democràcia participativa mitjançant l’obertura del pressupost municipal als veïns en les partides que sigui possible, treballant conjuntament amb la regidoria de participació ciutadana.
    – Gestionar la pàgina web municipal i la presència d’Argelaguer a les xarxes socials.
    – Adaptar el poble a les noves tecnologies.
    – Dinamitzar i millorar el Banc del temps.

  9. lejarza said

    Independents per Argelaguer té com a prioritat desencallar el pla d’ordenació urbanística municipal durant aquest mandat
    Redacció – Olot Tv
    04 jun 2015

    Desencallar el pla d’ordenació urbanística municipal (POUM) serà la prioritat d’Independents per Argelaguer en el primer mandat al Govern municipal. Així ho ha explicat l’alcalde electe del municipi, Artur Ginesta, a l’entrevista de Les Notícies d’OLOT TELEVISIÓ. L’oposició dels veïns en algunes clàusules no havia permès tancar el nou POUM durant l’anterior legislatura. Aquestes clàusules polèmiques feien referència a l’índex d’eficabilitat, la màxima quantitat de metres quadrats edificables. L’índex d’edifcabilidad és el coeficient resultat de dividir l’edificabilitat d’un àmbit entre la seva superfície. El pla d’ordenació urbanística dissenyat per l’anterior Govern incloïa alguns errors que donaven menys metres quatrats edificables a les finques dels veïns. Això va motivar la presentació d’un centenar d’al·legacions. Ara el nou Govern vol corregir l’índex d’edificabilitat i tancar el projecte del nou POUM abans de la fi del mandat.

    Independents per Argelaguer era l’única llista que es presentava a les eleccions municipals al poble. Els eu cap de llista ha assegurat que sent el suport del poble a la candidatura després que més del 60% del municipi va votar-hi a favor. Artur Ginesta ha afegit que Independents per Argelaguer també vol crear una regidoria per a les persones i promoure la utilització del pavelló d’esports, així com de la resta d’instal·lacions esportives, impulsant projectes mancomunats amb altres municipis de la Garrotxa.

    http://www.olot.tv/noticies/independents-per-argelaguer-te-com-a-prioritat-desencallar-el-pla-dordenacio-urbanistica-municipal-durant-aquest-mandat/

Responder

Introduce tus datos o haz clic en un icono para iniciar sesión:

Logo de WordPress.com

Estás comentando usando tu cuenta de WordPress.com. Cerrar sesión / Cambiar )

Imagen de Twitter

Estás comentando usando tu cuenta de Twitter. Cerrar sesión / Cambiar )

Foto de Facebook

Estás comentando usando tu cuenta de Facebook. Cerrar sesión / Cambiar )

Google+ photo

Estás comentando usando tu cuenta de Google+. Cerrar sesión / Cambiar )

Conectando a %s

 
A %d blogueros les gusta esto: